Şafak Mahmutyazıcıoğlu, hakkında internette çıkan haberlere erişim engeli getirilmesini istedi.

1

Ece Erken, bir süre önce Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile aşk yaşamıştı. Evli ve iki çocuk babası biriyle ilişkisi nedeniyle tepki çeken Erken, sunuculuk yaptığı magazin programdan istifa etmişti.

2

Geçtiğimiz günlerde ilişkisini bitirdiğini açıklayan 41 yaşındaki sunucu, twitter hesabından, “Yuva yıkmadım. Yanlışımdan döndüm, ayrıldım. Sizler gibi hırsızlık yapmadım. Aynaya bakıp, kendinizden utanın” şeklinde gönderme yapmıştı.

3

Sabah gazetesinin haberine göre; Şafak Mahmutyazıcıoğlu, geçtiğimiz günlerde Erken ile hakkında internet ortamında çıkan haberlerle ‘özel hayatın gizliliği’ni ihlal edildiğini belirterek, bu haberlerin kaldırılması için İstanbul Sulh Ceza Hakimliği’ne dilekçe verdi.

4HUKUKA AYKIRI DEĞİL

HUKUKA AYKIRI DEĞİL!

Dilekçeyi değerlendiren Sulh Ceza Hakimi, internet yayınına ilişkin erişimin ancak kişilik haklarına müdahale edildiği hallerde engellenebileceğine, söz konusu haberlerin magazinel olduğuna ve böyle bir saldırının yapılmadığına dikkat çekerek talebi reddetti.

5KİŞİLİK HAKLARINA SALDIRI YOK, YORUM VE ELEŞTİRİ VAR

KİŞİLİK HAKLARINA SALDIRI YOK, YORUM VE ELEŞTİRİ VAR!

Mahkeme, Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun kaldırılmasını istediği haberlerdeki içeriğin “düşünce, kanaat, eleştiri veya yorum” olarak düşünülmesi gerektiği, bu nedenle de kaldırılmasını gerektirecek bir durumun olmadığına vurgu yaptı.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir