Ruj Lekesi Nasıl Çıkar

Dudak Boyası Kiri Nasıl Çıkar; Dudak Boyası imalinde bir hayli kimyevi madde bulunur. Dudak Boyasının dudakta uzun müddet kalması için mum ve bol ölçüde yağ kullanılır. Bu sebeple Dudak Boyası kiri ağır kirlerdendir. Kadinay.Net sizler için dudak boyası kirinin nasıl çıkarıldığını inceledi. 

Bir Hayli güç kirin çıkarılmasında kullanılan eter dudak boyası kirlerini çıkarmaktadır.

Dudak Boyası Kiri Nasıl Çıkar ?

Dudak Boyası kiri olan bölgenin üzerine eter dökün ve bölgeyi iyice nemlendirin. Sıcak su ve sabun kullanarak kirli bölgeyi yıkayın. Eterin çok yanıcı bir madde olduğunu da unutmayın. Eterle bir iş yapacaksanız kesinlikle ateşten uzak durun. Oksijenli su ile silerekte dudak boyası kirlerini çıkarmak olasıdır.

Yanma riski yüksek olan kumaşlarda eter yerine oksijenli suyu seçim edin. Yünlü ve pamuklu kumaşlar için eter hasarlı ve yanıcı olabilir.

Pamuklu kumaşlardaki dudak boyası kiri için tereyağı ile yumuşatılması gerekir. Tereyağını kirli kısma sürerek yumuşamasını bekleyin. Sonra oksijenli su veya eter ile o bölgeyi silin. Sonrada sıcak su ve sabun ile yıkayabilirsiniz.

Yafta dudak boyası Dudak Boyası Kiri Dudak Boyası Kiri Çıkarma Yolları Dudak Boyası Kiri Nasıl Çıkar Dudak Boyası Kiri Neyle Çıkar Dudak Boyası Kiri Çıkarma Dudak Boyası Kirini Ne Çıkarır

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir