Doğal Ürünlerle Sivilce Tedavisi

Sivilce ve iltihaplı sivilce aşinayı gibi gıda ve meşrubatlardan değil tamamen hormonal bozukluklardan kaynaklanan bir hastalıktır. Harcadığımız besinlerin sivilceler üzerinde yalnızca %5 oranında tesiri bulunmaktadır. Ergenlik yarıyılında androjen dediğimiz hormon mucizevi derecede çok yükseliyor ve cild yağlanıyor, bu yağlı katmana yatsı katman ismi veriyoruz, yatsı katman cildin yüzeyine uyurken bir mikroplaşma ortaya çıkıyor ve gözenekleri tıkıyor.

Yanlış hijyen mahsulleri, kusurlu sıkmalar ve oynamalar sivilceyi bir iltihaplı sivilceye çeviriyor, iltihaplı sivilce gitgide derinleşiyor ve süratle dağılıyor.  
Kimyacı ve Cilt Uzmanı Şems Arslan Natürel sivilce rehabilitasyonu ve sivilce tipleri hakkında bizlere çok bereketli bilgiler veriyor, bu yazımızı kesinlikle araştırın.

Sivilcenin 3 Tipi Vardır

Birinci Dereceli Sivilce İkinci Dereceli Sivilce Üçüncü Dereceli Sivilce Suratınız da 1 ile 10 arasında sivilce varsa ‘’birinci derece’’ Suratınız da 10 ile 40 arasında sivilce varsa ‘’ikinci derece’’ Suratınızda 40 ile 40’dan fazla sivilce varsa ‘’üçüncü derece’’

Birinci Dereceli Sivilce

Birinci dereceli sivilceleri elinizin altındaki seçenek mahsuller ile rehabilitasyon uygulayarak bunun önüne geçmeniz muhtemeldir. Günde 2 kere sabah ve akşam olmak üzere arınma yeterli olacaktır. 1 ile 10 arasında sivilcesi olanların ayda 1 kere ‘’PEELING’’ yaptırması zorunlu 1 ile 10 arasında sivilcesi olanların 3 hafta süresince her gün 3 kadeh domates suyu harcayarak sivilce ve iltihaplı sivilceleri kurutarak rehabilitasyon etmeleri muhtemeldir.

İkinci Dereceli Sivilce

İkinci dereceli sivilceleri seçenek mahsuller ile rehabilitasyon faktörüz muhtemel değildir. Şayet suratınız da 10 ile 40 arasında sivilce varsa burada hekim dayanağı almalısınız, ve uzmanların nasihatleri ile maske ve tonik uygulamaları yapabilirsiniz.

Üçüncü Dereceli Sivilce

Üçüncü dereceli sivilcelerde netlikle rast gele bir mahsul kullanmamalısınız. Kesinlikle uzman bir hekime danışıp hormon ilaçları ve antibiyotikler ile rehabilitasyon görmeniz gerekmektedir.

Birinci Dereceli Sivilceler İçin Arınma Toniği

1 yemek kaşığı ayn-ı sefa çiçeği 1 yemek kaşığı meyan kökü 300 gr kaynar su 1 limon suyu 1 tatlı kaşığı tuz 

Hazırladığınız karışımı 1-2 gün beklettikten sonra hoşça süzün ve suratınıza günde 5-6 kere her bir saatte bir pamuk ile pansuman yapın. Bu karışımı çok rahatlıkla çocuklarınız içinde kullanabilirsiniz.

İkinci Dereceli Sivilceler İçin Arınma Toniği

2 kadeh kaynar su 1 rendelenmiş salatalık 1 yumurta akı 2 yemek kaşığı tuz 3 damla iyot 1 yemek kaşığı bal 3 damla tentürdiyot 1 yemek kaşığı orulla balçığı kırmızı veya sarı balçıkta olabilir

İkinci dereceli sivilceler için çok bereketli olan bu karışımı 24 saat bekletin. Daha sonra iyice süzün ve bir pamuk dayanağı ile suratınıza pansuman yapın.

 

Yafta sivilce rehabilitasyonu nebatsal cabuk iyilestıren sıvılce formullerı sivilceler için öneriler cilt pakliği surat pakliği yüzdeki sivilce rehabilitasyonu

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir