Bölgesel İncelme Teknikleri

Fazla kilolardan bölgesel incelme usulleriyle kurtulmak olası. Estetisyen Alev Ayvaz, ozon, yankı dalga terapisi, ultrakavitasyon ve karboksi terapi usulleriyle incelmenin olası olduğunu söyledi. Alev Ayvaz, kilolarından yakınanlara kesinlikle perhiz ve spor da nasihat etti.

Karboksiterapi

Karboksiterapi, karbondioksitCO2 gazının rehabilitasyon emelli ten altına enjekte edilerek dolaşımın ve dokudaki bölgesel metabolizmanın süratlendirilmesi operasyonudur. Rehabilitasyon; süratli, rahat, tesirli ve cerrahi olmayan bir usul olarak kabul edilir. Yerel yağlanmanın giderilmesine, operasyon ve yara izlerinin yok edilmesine, cildin derlenmesi ve gençleştirilmesine dayanak eder.

Yapılacak bölgeye göre seans süresi değişir. Tek seansı 30-50 dakika arası sürer, 4-5 seanstan sonra bedeninizdeki sıhhatli büyümeyi fark edebilirsiniz. Basende, kollarda, göğüslerde ve karında oldukça tesirlidir.

Ultravitasyon Sistemi

Ultrakavitasyon sistemi, bölgesel yağlanma ve selülitle ultrason desteğiyle savaşan, cerrahi olmayan bir usuldür. Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun dağılması, yağ dokusundaki hücre akışkanında ani ve yüksek tazyik farklılıklarına neden olur. Bununla beraber oluşan köpüklenme evvel genişleme, sonra patlama yaratır.

Kavitasyon denilen bu tesir, yağı akışkanlaştırıp hücrelerin duvarlarını imha ederek ambar yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve sarihe çıkan yağ asitleri dağılınarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırmaya çalışılır. Hürleşen bu yağlar, kaslarda yakılarak bedenden dışarı atılırlar. 4-6 hafta içinde netice alınır.

Gebelere, kalp hastaları ve kalp bataryayı takanlara, yüksek tansiyon hastalarına, karaciğer ve böbrek ile alakalı bozuklukları bulunanlara uygulama yapılmaz. Bedenin her alanında oldukça tesirlidir.

Medikal Ozon Rehabilitasyonu

Medikal ozon rehabilitasyonu, % 5 ozon ve %95 oksijen karışımından oluşan, rehabilitasyon emelli kullanılan bir bileşimdir. Ozon gazı, medikal ozon jeneratörlerinde saf oksijenden üretilir. Dolaşım bozukluklarında, anti-aging ve yine canlanma, cilt mantarları ve enfekte cilt lezyonlarında sıklıkla kullanılmaktadır.

Sızıların giderilmesinde, kronik bitkinliğin rehabilitasyonunda, bağışıklığın kuvvetlendirilmesinde ve beden mukavemetinin artırılmasında oldukça verimlidir. 4-6 hafta içinde netice alınmaktadır. Seans süresi 30-40 dakika devam ettir. Ozonun uygulanmasının mahzurlu olduğu şahıslar oldukça hudutludur. İleri derecede anemi ve kanla alakalı bazı kalıtsal hastalıkları olan hastalara uygulama yapılmaz.

Yankı Dalga Terapisi

Selülit senelerdir bir hayli değişik usul ile yok edilmeye çalışılmış, tatmin edici neticeler alınamamıştır. Ancak tertemiz bir buluş olan yankı dalga terapisi, dünya çapında ispatlanmış zaferleri ile dikkat sürüklüyor. Yankı dalga terapisinde hiçbir kimyevi madde kullanılmıyor.

Enjeksiyon ya da lazer uygulaması yapılmıyor. Yalnızca eforlu ses dalgası darbeleri kullanılıyor. Selülit problemi olan şahıslarda, rahatlama ve sarkma problemlerinde ve bölgesel incelmede, sıklıkla kullanılan emin bir rehabilitasyon usulüdür.

Portakal kabuğu görüntüsü ortadan kalkar. Tenin kalınlaşmasına ve yağ tümseklerinin eksilmesine takviyeci olur. Cildi kalınlaştırır, cildin niteliğini artırır. Ödem ve yağ birikmesini yok eder. 2-4 hafta sonra pozitif neticeler elde edilmeye başlanır. Gebelere, hakimiyetsiz diyabet hastalarına uygulanmaz.

Yafta Yankı Dalga Terapisi Medikal Ozon Rehabilitasyonu Ultravitasyon Sistemi karboksiterapi karboksi usulü estetikle hoşluk Estetik estetik misalleri

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir